Orhideju daudzveidība

Orhideja augu pasaulē ir viens no noslēpumainākiem un tajā pašā laikā pazīstamākajiem telpaugiem. Bez visiem pazīstamajām, populārajām šķirnēm Falenopsis (Phalaenopsis), Vanda (Vanda), Cimbīdija (Cymbidium) un citām ir vēl daudz unikālu un nezināmu šķirņu, par kuru esamību varam tikai nojaust. Starp orhidejām ir mazulītes, kuras var ievietot olas turamajā trauciņā, kā arī orhidejas giganti, kuri veido uz kokiem karājošos ziedu dārzus līdz vienas tonnas smagumam. Orhideju ziedi var būt adatas galviņas lielumā līdz pat zupas šķīvja  izmēra ziediem.

Orhideja Falenopsis

Orhideju ģints iekļauj 800 brīvdabas sugas un simtiem hibrīdu. Izmantojot mākslīgu šķirņu krustošanu iegūtas ap 30 000 orhideju veidu un 100 000 hibrīdu. Šis skaits katru gadu pieaug, tas atkarīgs no jaunu orhideju sugu atklāšanas brīvā dabā un jaunu orhideju hibrīdu rašanās. Katru gadu tiek atklātas jaunas orhideju sugas, tās aug gan mērena klimata apstākļos, gan līdz pat ekvatoriālai klimata zonai. Diemžēl jaunatklātās orhideju sugas bieži vien ir pārāk miniatūras vai arī nav īpaši izskatīgas, tādēļ šo orhideju šķirņu attīstība no audzētāju redzespunkta nav perspektīva.

Visplašāk pazīstamās orhideju šķirnes, kas ir iemantojušas popularitāti to vieglās kopšanas un izturības dēļ ir Falenopsis (Phalaenopsis), Pafiopedilium, šīs divas orhideju sugas ir vispiemērotākās istabas apstākļiem. Pēc ziedēšanas perioda beigām tās var vienkārši izmest, kā tas parasti tiek darīts ar podu augiem, piemēram krizantēmām acālijām un citiem. Tomēr, ja ir vēlēšanās , tad ieguldot nedaudz darba un laika, varat panākt, ka orhidejas uzzied atkal, pat vairākas reizes viena gada laikā. Bez iepriekš minētajām orhidejām istabas apstākļos labi aug Cimbīdijas (Cymbidium), hibrīdi un Oncidium.

Orhideja Cimbīdija

Iespējams nopērkot savu pirmo orhideju tā Jūs aizraus tā, ka orhideju kopšana kļūs par Jūsu mīļāko nodarbi. Pamēģiniet, kas zin, kas no tā visa sanāks 🙂

Nopērc savu pirmo orhideju šeit

 

SIA Rīgas Ziedi piedāvā iegādāties ne tikai telpaugus un orhidejas, bet arī bezmaksas ziedu piegādi Rīgā un Rīgas tuvākajā apkārtnē. Mūsu floristu veidotie ziedu pušķi un kompozīcijas iemantojuši mūsu daudzskaitlīgā klientu pulka atzinību.