Orhidejas

Ne tik sen ideja par orhideju audzēšanu dzīvojamā istabā bija neiedomājama. Kopš tiem laikiem mājas apstākļos pietiekami veiksmīgi audzētas ļoti daudzas sugas.

Pirmkārt, svarīgi atcerēties, ka no zināmajām 100000 sugām piemērota ir tikai neliela daļa, un, ja esat iesācējs, izraugieties viegli audzējamu. Augus varat atrast arī mūsu interneta veikalā – Orhideja Falenopsis, Falenopsis mix (Phalaenopsis), Dendrobija balta(Dendrobium).

Orhidejas phalaenopsisMēs piedāvājam tikai labi augušus stādus, kam nav īpašu bojājumu. Tas ir vērtīgi, jo pārdošanas izskata sasniegšanai paiet vairāk nekā  pieci gadi.Katrai sugai ir savas īpašas vajadzības, bet ir vairāki vispārīgi noteikumi. Augu nevar novitot jebkur. Miniatūrās sugas var audzēt terārijā, bet podā augošas orhidejas mājās parasti novieto uz oļu paplātes. Nepieciešams labs apgaismojums, un ideāla ir austrumu vai rietumu puses palodze, ja saules aizsegam lieto tīklveida aizkarus vai ko citu. Augi jāsargā no tiešiem saules stariem. Laiku pa laikam podu pagriež un sala naktīs paplāti no palodzes noceļ.

Telpās audzējamās orhidejas nespēj paciest karstus un spiedīgus apstākļus, tāpēc laba ventilācija ir nepieciešama pat ziemā – siltās un saulainās dienās nebaidieties podu novietot laukā. Taču telpās jāizvairās no auksta caurvēja, kas var būt liktenīgs.

orhidejas falenopsisVasarā jāmēslo. Orhidejām patīk augt mazos podos, bet pēc dažiem gadiem var būt nepieciešama pārstādīšana un dalīšana. Nepieciešams īpašs orhidejām domāts substrāts.

Gaisma. Labs apgaismojums noēnojums no tiešiem saules stariem. Orhidejām gaisma nepieciešama 10-15 stundas katru dienu, ziemā dienas gaismu papildina ar mākslīgo apgaismojumu.

Ūdens. Substrātu uztur mitru, ziemā laistīšanu samazina. Lieto remdenu mīkstu ūdeni. Kaltejām un miltonijām starp laistīšanas reizēm augsnes virspusei ļauj izžūt.

Pārstādīšana. Neuztraucaties, ja dažas saknes izspraucas ārā no poda. Pārstāda tikai tad, ja sāk ciest augšana.

Orhidejas ir iespējams pasūtīt pie mums interneta veikalā.

Pasūti Orhidejas šeit

Ziedu piegāde Rīgā ir bezmakasas.