Zamioculcas zamiifolia

Zamioculcas (Zamioculcas zamiifolia).

Iespējams, ka būsiet pamanījuši šo interesanto augu, ar tā spīdīgajām lapām, kādā ofisā, vai veikalā, vai varbūt vienkārši pie kāda drauga dzīvoklī. Šis augs labi izskatās visdažādākajos interjeros, un dēļ savām pieticīgajām audzēšanas prasībām ir ideāls telpaugs pat visaizmāršīgākajam dārzniekam.

Šis augs ir cēlies Āfrikas subtropu un tropu apgabalos. Botāniski Zamioculcas (Zamioculcas zamiifolia) pieder Kallu dzimtai. Kā plaši izplatīts telpaugs tas tiek audzēts salīdzinoši nesen, Holandiešu dārznieki to masveidā sāka audzēt tikai ap 1996. gadu.

Zamioculcas zamiifolia telpaugsZamioculcas ir ļoti viegli kopjams augs. Tā kā, zamioculcas izcelsmes vieta ir Āfrika, tas nepacieš zemas temperatūras, zemākā temperatūra, kurā tas vēl jutīsies puslīdz ciešami, ir +15c, tomēr viss labāk tas jutīsies no +18 – +26c. Augstākās temperatūrās šis augs aug straujāk.

Lapas tam var izaugt diezgan garas- līdz pat 80 cm. Paša auga lielums ir atkarīgs no poda- jo lielāks pods, jo lielāks augs.
Pēc savām prasībām tas ir diezgan līdzīgs naudas kokam (crassula), jeb Olveida krasulai.

Zamioculcas (Zamioculcas zamiifolia) kopšana

Zamioculcas diezgan labi pacieš sausumu, tomēr tās nav sukulenti- laistiet tās tad, kad zeme podā sāk iežūt, tomēr atcerieties, ka augs nekādā gadījumā nedrīkst mirkt ūdenī, jo tam ļoti viegli var sākties sakņu puve. Ja reizēm uz kādām pāris nedēļām aizmirsīsiet to apliet, tas neņems ļaunā, tomēr ja aizmāršība iestiepsies vairākus mēnešus, tas sāks birdināt lapas, augam būs sācies miera periods. Pret to ir diezgan vienkāršas zāles- aplejiet to.

Zamioculculām treknas un trūdvielām bagātas augsnes nav piemērotas, vislabākā augsne šim augam ir labi drenējoši kaktusu augsnes maisījumi. Vasarā mēslojiet to reizi divās nedēļās ar zaļo augu mēslojumu, ziemā reizi mēnesī.
Zamioculculas diezgan labi pacieš atrašanos ēnainās un pat ļoti ēnainās vietās, tomēr viss labāk tas jutīsies gaišā vietā, kur to neapspīdēs tieši saules stari. Pilnā saulē tam var apdegt lapas!

Zamioculculu ziedi ir diezgan neizteiksmīgas vālītes, šo augu galvenā dekoratīvā vērtība ir to skaistās lapas.

Jums ir lieliska iespēja pasūtīt Zamioculcas (zamioculcas zamiifolia) pie mums.

Pasūti Zamioculculas tagad

Ziedu piegāde un telpaugu piegāde, klientam nodrošina laipnie RīgasZiedi.lv kurjeri klientam vēlamā laikā un vietā.

Papildus informāciju par Zamioculu varat iegūt šeit.