Ziedu piegāde, info tālrunis +37125600675, +37122022229, e-pasts: birojs@rigasziedi.lv

Atsauksmes

Paldies par sapratni un jauku pasūtījuma izpildi!

Žanna
Здравствуйте, Спасибо вам за доставку цветов сегодня в золитуде, замечательный сервис и прекрасный букет! Получатель в восторге!
Anna

super!paldies!

Bumper

Telpaugi, augi birojiem, dzīvokļiem un mājām.

Piedāvājam plašāko telpaugu klāstu Rīgā. Dažādu šķirņu un izmēru augi, lieliski iederēsies gan Jūsu biroja, gani mājas interjerā. Ja vēlaties uzzināt vairāk par telpaugiem, lūdzu, zvaniet 20018499 vai rakstiet birojs@rigasziedi.lv. Plašu aprakstu kā izvēlēties Jums atbilstošu telpaugu lasiet zemāk.

Telpaugu izvēle

Izvēloties telpaugus, ir jāpadomā, kuri no tiem atbilstu Jūsu gaumei, interjera stilam un tiem atvēlētai vietai. Cik daudz laika katru dienu varēsiet atlicināt telpaugu kopšanai? Ja esat aizņemts cilvēks un brīva laika Jums ir maz, nevajadzētu iegādāties augus, kas jālaista katru dienu. Ja vēlaties, lai augi ilgi sagādātu prieku, tiem Jūsu mājās jābūt piemērotiem augšanas apstākļiem

Kam jāpievērš uzmanība lai iegādātos kvalitatīvu telpaugu, kurš priecēs Jūs vēl ilgu laiku? Auga izskatam jābūt veselīgam, auga lapas nedrīkst būt bojātas, tām jābūt atbilstošā krāsā, bez apdegumiem un apžuvušām malām. Ziedoši augi jāizvēlas ar daudziem veselīgiem ziedpumpuriem, jo tad augs vēl ilgi ziedēs Jūsu mājās un priecēs ar savu krāšņumu.

Telpaugam nepieciešamā temperatūra

Ārā augoši augi parasti pakļauti lielākām temperatūras svārstībām. Mūsdienu mājas apkures sistēmas nodrošina diezgan stabilu temperatūru 20-23°C. Lai gan tropu un subtropu augi lieliski jūtas arī 18-20°C, tomēr ziemas periodā daudziem subtropu augiem nepieciešama zemāka temperatūra. Daudziem mērena klimata augiem vēlam zemāka temperatūra nekā telpās, un tie pat ziemā var izturēt salu. Ja šie augi pārziemo telpās, tie ziedēs īsāku laiku.

Izvēloties vietu telpaugam jāņem vērā, ka visās istabās gaisa temperatūra nav vienāda. Nevajadzētu augus novietot radiatoru tuvumā, jo tur temperatūra būs augstāka un gaiss sausāks. Gaisa temperatūra paaugstinās arī no saules gaismas, kā arī dažiem telpaugiem no spilgtas saules var rasties lapu apdegumi. Daži augi ir ļoti jūtīgi pret strauju temperatūras maiņu, ko var radīt atvērtas durvis vai logi. Daudzi telpaugi labi pārcieš temperatūras svārstības, tomēr tiem vajadzētu pakāpeniski ļaut pierast pie augstākas vai zemākas temperatūras. Augu aprakstos būs norādīts, kādā temperatūrā katrs augs vislabāk aug.

Telpaugu miera periods

Daudziem telpaugiem ziemā nepieciešams miera periods. Auga aprakstā būs minēts, kāda temperatūra augam šajā periodā ir vēlama. Mērena klimata augus, kam iestājas miera periods, ziemā var novietot telpās, kur ir zemāka gaisa temperatūra. Šos augus var pārstādīt ne vēlāk kā augustā, lai tie labi apsakņotos pirms ziemas.

Telpaugiem nepieciešamais apgaismojums

Auga augšanas apstākļi savvaļā nosaka, kāds apgaismojums telpaugam nepieciešams. Daži augi, piemēram kaktusi un sukulenti, aug tuksnešos, kur tos apspīd spilgta saule, bet, piemēram peperomijas aug lietusmežu semsedzē, kur ir liels noēnojums.

Telpaugu ietekmē, gan gaismas spilgtums, gan apgaismojuma ilgums. Vairumam tropu subtropu augiem gaisma nepieciešama 12-16 stundas diennaktī. Tas apgrūtina auga augšanu, kad gaisma ir tikai 7-8 stundas un tās spilgtums ir zems. Tādēļ ziemā šādus telpaugus vēlams novietot loga tuvumā vai ierīkot tiem mākslīgu apgaismojumu. Daudziem subtropu augiem ziemā iestājas miera periods, tādēļ tos ziemā nevajadzētu laistīt vai tie jālaista ļoti maz un jātur gaišā vēsā telpā.

Garās dienas, īsās dienas un pret dienas garumu neitrāli augi

Augiem kad tie veido ziedpumpurus, vajag vairāk gaismas nekā augiem, kuriem ir tikai lapas. Ziedpumpuru attīstība var būt atkarīga no dienas garuma. Garās dienas augi ziedēs tikai tad, ja tie minimāli 12 stundas diennaktī atradīsies gaismā. Īsas dienas augi ziedēs tikai tad, ja tie atradīsies gaismā ne ilgāk, kā 12 stundas diennaktī. Pret dienas garumu neitrālu telpaugu ziedēšana nav atkarīga no gaismas daudzuma, ko tie saņem diennaktī. Telpaugiem ziedpumpuru veidošanos var veicināt arī vēsuma periods un augsnes iekalšana. Citi augi zied sasniedzot noteiktu vecumu. Pie auga apraksta parasti ir norādes, kāds apgaismojums telpaugam nepieciešams: spilgts, izkliedēts vai ēna.

Spilgts telpauga apgaismojums

Augi, kuriem nepieciešams spilgts apgaismojums, jāaudzē vietā, kuru lielāko dienas daļu apspīd saule, piemēram uz palodzes dienvidu pusē. Augi uz austrumu vai ziemeļu puses palodzes būs saulē, bet īsāku laiku. Dažreiz saules ietekmē kāda telpauga daļa kļūst sarkanīga, piemēram, lapas Blosfelda kalanhojai(Kalanchoe blossfeldiana), bet tas augam nekaitē. Tikai nedaudzi augi izturēs pusdienas sauli vasarā uz dienvidu puses palodzes.

Izkliedēts telpauga apgaismojums

Izkliedēts apgaismojums ir 1-1.5 m attālumā no loga, pa kuru saule iespīd visu dienu vai dienas daļu vai līdz 1 m attālumam, ja logam priekšā ir caurspīdīgi aizkari vai koku zari. Lielākai daļai telpaugu nepieciešams tieši šāds apgaismojums.

Ēna

Šāds apgaismojums ir aptuveni 2 m attālumā no loga. Ēnu mīlošus telpaugus ļoti veiksmīgi var audzēt telpu ziemeļu pusē, kur ir tikai ceturtā daļa no tiešās saules gaismas.

Telpaugu laistīšana

Visiem telpaugiem ir nepieciešams ūdens, bez ūdens tie iet bojā. Dažus augus nepieciešams laistīt bieži, bet citus, it īpaši kaktusus un sukulentus, var laistīt reti - pat reizi vairākos mēnešos, un tie iet bojā, ja tos laista pārāk bieži.

Kāds ūdens piemērots telpaugu laistīšanai?

Visus augus laista ar remdenu ūdeni (istabas temperatūrā). Auksts ūdens var bojāt auga saknes, lapas vai ziedus. Ūdenim vajadzētu būt pēc iespējas mazāk kaļķainam. Var izmantot krāna ūdeni, bet bieži tas ir pārāk ciets un dažiem augiem var kaitēt. Šos augus laista ar vārītu atdzesētu ūdeni vai lietus ūdeni.

Kā laistīt telpaugus?

Norādījumi par laistīšanu parasti ir atrodami pie katra telpauga apraksta. Augu laista līdz ūdens sāk sūkties pa poda drenāžas caurumu. Pēc piecām minutēm izlej paliktnī sakrājušos ūdeni, jo vairumam augu mirkšana ūdenī nav vēlama. Tomēr daži augi to pacieš, tiem pat poda iegremdēšana ir vēlam, piemēram, purva augiem, kam nepieciešams pastāvīgs mitrums. Ir svarīgi, lai ūdens nebūtu ne par daudz, ne par maz. Biežākais telpaugu bojāejas iemesls ir tieši pārlaistīšana.

Telpaugu mēslošana

Lai telpaugi labi augtu, tiem nepieciešama gaisma, ūdens un minerālvielas. Podos pirktajiem telpaugiem parasti augsnei jau ir pievienots mēslojums. Ar pievienotajām barības vielām augam parasti pietiek aptuveni 6 nedēļas. Kad šis laiks ir pagājis augu nepieciešams mēslot. Telpaugus mēslo tikai aktīvas augšanas periodā, kas parasti ir pavasarī un vasarā. Gada pārējā laikā augus mēslot nav nepieciešams. Auga pārmēslošana ir tik pat nevēlama kā auga nemēslošana. Mēslojuma devas un lietošanas instrukcija parasti ir atrodama uz mēslojuma iepakojuma.

Ceram, ka šis apraksts palīdzēs Jums izvēlēties piemērotāko telpaugu. Ja Jums rodas jautājumi par kādu konkrētu telpaugu, lūdzam, rakstīt birojs@rigasziedi.lv vai zvaniet uz Rīgas Ziedi informatīvo tālruni - 20018499